DOĞAL ZEYTİN YAĞI

DOĞAL ZEYTİN YAĞI
DOĞAL ZEYTİN YAĞI DOĞAL ZEYTİN YAĞI
Fiyatı:99.99 TLKdv Dahil İndirimli: 89.99 TLKdv Dahil KDV Hariç: 89.99 TL

%10    10.00 TL

Üretici: Doğasan
Ürün Kodu: DZ-160
Stok Durumu: 99999
3

DOĞAL ZEYTİN YAĞI

Doğadan gelen mücize Doğavita Zeytinyağları,
 
İnsanlar tarafından 4000 yıldan daha fazla bilinen ve yararına kulanılan bir meyvedir.Bir çok kaynakta, zeytinin anavatanının Mezopotamya olduğu, oradan da Akdeniz ülkelerine yayıldığı belirtilmektedir. Mezopotamya’daki kazılarda bulunan M.Ö. 2000′li yıllara ait resimlerde, kralların konuklarına zeytin ikram ettikleri görülür. Tarih boyunca barış, dostluk ve bereketi simgeleyen zeytin; Büyük İskender’in seferleriyle Ege ve Akdeniz’e yayılmıştır.Sonraki çağlarda Ege ve Akdeniz kıyılarını işgal eden Romalılar, Frigya’lılar ve Fenikeliler sayesinde zeytinle tanışırlar. Roma gemilerinin amforalar içinde Avrupa’ya taşıdıkları zeytin, böylece dünyaya açılır. Zeytin Ağacının kutsal olduğuna inanılır.  Nuh’un gemisine yaşamın sürdüğünü müjdeleyen güvercinin gagasında zeytin dalı vardı. Atina şehrinin kurucusu Kekrops, zeytin ağacı için “kendinden yeniden doğan ve yok edilemeyen” demiş ve meyvelerinden nasıl yağ çıkarılacağını göstermiş. Barış tanrıçası Pallas Athena, mızrağının bir hamlesi ile Akropolis’te zeytin ağacını yaratıp, ağacın nasıl ekileceğini öğretmiştir. Tüm hak dinlerin kutsal kitaplarında adı geçen 5 kutsal meyve vardır bunlar; incir, hurma, üzüm, nar ve zeytindir. Bolluğun, adaletin, sağlığın, barışın, zaferin, gururun, bilgeliğin, aklın, ölümsüzlüğün, arınmanın ve yeniden doğuşun simgesidir. Tüm kutsal kitaplarda, binlerce yıllık öykülerde, masallarda hep onun adı geçer. 
1600 ml Gallone Naturel Sızma Zeytinyağı
Doğavita  Zeytinyağları,
Kaliteli zeytinyağı elde edilebilen Ezine ve Körfez bölgesinin ( Ayvalık, Burhaniye, Gömeç ) zeytinlerini tercih ederek yüksek kalitede zeytinyağı elde etmektedir.
Doğavita Zeytinyağları, erken hasat edilen zeytinleri (zeytin rengi yeşilden mora dönerken) ve soğuk sıkım yöntemini tercih ederek, herhangi bir kimyasal işlem  kullanılmadan asitliği düşük, duyusal özellikleri yüksek,kaliteli ve daha aromatik( hoş kokulu ) zeytinyağları elde edilmektedir.Hasattan sonra bekletilmeden soğuk sıkım yöntemiyle  elde edilen zeytinyağları, cam ambalajlarda ışık görmeyecek şekilde satışa kadar sizler için kalitesini koruyarak muhafaza edilmektedir.
 
1600 Ml Doğavita Zeytinyağı, Kapatılmış kolay cam şişede satışa sunulmaktadır. Maksimum asitlik değeri % 0,7 olup, soğuk sıkım şişe üzerinde yer almaktadır.
                       
 
Since 1988 Doğasan
Doğavita bir Doğasan kuruluşudur.
Rasimpaşa Mahallesi Misak-ı Milli Cad. Aydın Han 89/A Kadıköy/İstanbul/Türkiye/34716
Telefon : 00-90 216 414 42 09 Fax : 00-90 216 449 65 56 GSM : 0532 603 82 33 
E-Mail : dogavitazeytinyagi@Gmail.Com
V.D :KADIKÖY V.NO : 308 006 1864
 
                       
                    GEMLİK ZEYTİNİ : YILLIK ÜRETİM KAPASİTESİ 10 TON ZEYTİN ( 2 TON ZEYTİN YAĞI) EKİM AYINDA MAHSÜL ALINIYOR.
 
Renginin koyu siyah olması ve etinin çekirdekten kolayca ayrılabilmesidir. 
Meyve ve çekirdekleri orta irilikte olup % 29.9 oranında yağ içerir.
Gemlik bölgesinde üretilen zeytin tat ve yapı özellikleri dolayısı ile dünyanın en iyi salamura zeytin çeşidi olarak kabul edilmektedir. 
Ülkemizde kamu kurumları ve özel sektör tarafından üretilen zeytin fidanlarının % 80’ne yakını Gemlik zeytin çeşidi fidanlarıdır. 
Gemlik Zeytinleri Coğrafi İşaretini taşıyan zeytin Gemlik, bölgesi zeytinlerinden üretilmekte olup, bölgesine özgü ve dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmeyen bir yapıya ve lezzete sahiptir.
Dünyanın en kaliteli zeytinidir. İspanyolların sofralık olarak bilinen "Manzanilla" zeytini ile rekabet edebilecek tek zeytinimiz Gemlik Zeytinidir. 
Doğal siyahtır, dalında karardıktan sonra toplanır. Hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaz doğal haliyle soframıza gelir. Gemlik Zeytinleri elle toplanır.
Elle toplanması zeytinin diğer toplama yöntemleriyle toplanması esnasında oluşan kayıpları ortadan kaldırır. Toplanan zeytinler bekletilmeden günlük olarak salamura edilir. 
Küçük çekirdekli olup ince kabuklu ve etlidir. Dayanıklı olup raf ömrü diğer zeytinlere göre uzundur.
 
 
TAŞ SIZMA SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI: YILLIK ÜRETİM KAPASİTESİ 2 TON ZEYTİN YAĞI KASIM AYINDA MAHSÜL ALINIYOR.
Asitlik Oranı : En Çok % 0,5
Taş Baskı serimizden yumuşak ve aromatik bir tada sahip bu özel ürün; Ekim ve Kasım aylarında hasat döneminin olgunlaşmış tanelerinden,
Ayvalık ve Edremit bölgesinin sızma zeytinyağına en el verişli zeytin ağaçlarından toplanan zeytinlerin 15-20 °C'de "Geleneksel Taş Baskı Soğuk Sıkım" yöntemiyle işlenmesi ile elde edilir.
Zeytinler, en doğal haliyle Taş Değirmenlerde ezilerek hamur haline getirilir ve preslerde sızma yoluyla saf zeytinyağı ayrıştırılır. Daha sonra yemeklerinizde de kullanabilmeniz için toprak filtreden ve ardından da kağıt filtreden geçirilir.
Soğuk sıkım olması vitamin ve mineral kaybı yaşanmamasını sağlar.
Rengi altın sarısıdır, zeytin meyvesinin aromatik ve hoş kokusunu içeren bir yapısı vardır.
Filtre edildiği için kahvaltı, sos, soğuk mezeleriniz dahil, zeytinyağlı yapacağınız bütün yemeklerinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz lezzetli bir zeytinyağıdır.
Kahvaltıda doğal kekik ve çeşitli baharatlarla birlikte mükemmel bir lezzet oluşturur.
Zeytinyağının aromatik tadını ve yumuşaklığını hissetmek isteyen müşterilerimiz için özenle ambalajlanmıştır.
6 °C'nin altında donması ve çözüldüğünde kalitesinin bozulmaması bu zeytinyağının katkı maddesi içermediğinin en önemli ispatıdır.
 
 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:
İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler (1)
99.99 TL 89.99 TL
 
DOĞAL ZEYTİN YAĞI
DOĞAL ZEYTİN YAĞI